Přehled pivovarů nezařazených zde do českých pivovarů (nikdy nevařily, vařeno jinde...)
Hotel Erlebachova bouda
Špinderův Mlýn 109
543 51 Špindlerův Mlýn
www.erlebachovabouda.cz/erlebach

založen 2013

Erlebach
Znak

Pivo Erlebach vaří Konrád ve Vratislavicích.

Pivovar Dašice
Komenského 27
533 03 Dašice
www.dasickesklepy.cz

založen 2012

Dašické pivo
Znak

Dašice nejsou pivovar, pivo jim vaří v Chotěboři.

Pivovary Bohemia
K červenému dvoru 26
130 00 Praha 3

založen 1992 - uzavřen 2001

Old Bohemia Beer
Znak

Pivovary Bohemia, a.s. vlastnily pět pivovarů - Rakovník, Podkováň, Benešov, Kutná Hora a Nymburk, a také sodovkárnu Příbram a stáčírnu a sladovnu Kralupy nad Vltavou. Ty pronajímali dalším společnostem, a v Benešovském pivovaru se vařilo pivo Old Bohemia Beer.

Černokostelecký zájezdní pivovár
Českobrodská 17
281 63 Kostelec nad Černými lesy
www.pivovarkostelec.cz

založen 2003
Znak

Pivovar založen v roce 1742. Po ukončení výroby v roce 1985 zde fungovala spilka, sklep a sladovna pro pivovar ve Velkých Popovicích do roku 1992. Od roku 1994 zde byla velkopopovická pivovarská prodejna. Od počátku roku 2002 noví majitelé, kteří zchátralý objekt koupili, budovali mikropivovar s várkou 50 l včetně hospody a pivního muzea. Pivo se vaří, ale jen pro soukromé akce. V současné době se pracuje na výstavbě minipivovaru a pivovarské hospody přímo v areálu pivovaru.

Domácí recesní pivovar "U Antéňáka"
Pospíšilova 342
500 03 Hradec Králové

založen 1995

Stoják, Jantar, Jonáš, Alvarez, Bard
Znak

Jedná se o klasický homebrewing. Pivo vaří pan Pavel Hošek jen pro známé či pro slavnostní příležitosti. Sklenice nechal udělat po dohodě s majitelem jeden sběratel pivních půllitrů.

AGC Bohemia Classic
Kandertova 13
180 00 Praha 8 (bar)
www.pivobohemiaclassic.cz

založen 2008

10° světlé výčepní, 11° tmavý ležák, 11° světlý ležák
Znak

Vlastníci nemají vlastní pivovar. Pivo je vařeno v pivovaru Konrád. Pivo Bohemia Classic je možno ochutnat v několika restauracích, mimo jiné také v Baru Bohemia Classic mimo pivovar.

Sachsenberg Pivovar
Ostravská 10
73701 Český Těšín
www.sachsenberg.cz

založen 2012

Sachsenberg Pils Světlé, Světlé Sachsenberg 12°, Černé Demell Bock 14°, Pšeničné Siles Weiss 13°
Znak

Pro potvrzení informací, jelikož jsem tam sám několikrát byl a bavil jsem se i s paní výčepní (je z rodiny majitele). Na původní adrese v ulici Sokolo Tůmy již nejsou a přestěhovali se do ulice Ostravská do budovy, kterou možná vlastní. Kde se pivo nyní skutečně vaří, to ví jen pan majitel, ale není to v Českém Těšíně, je to v jiném pivovaru na zakázku (pravděpodobně podle vlastní receptury).

Vaříl pivo v Kozlovicich, a od září 2013 je to Bon Zašová. V Těšíně je pouze restaurace - Ostravská 10.

Minipivovar Holborn Pelhřimov (Minipivovar Pablo’s Tacos)
Příkopy 25
393 01 Pelhřimov


založen 2007 - uzavřen 2008

14° California style pale ale, 14° Chocolate coffee porter
Znak

Od května 2007 je v provozu hospoda s pivovarem v mnoha ohledech výjimečná v celostátním měřítku. Jejím duchovním otcem je Američan Paul Holborn žijící již 7 let v Čechách. Po vstupu z ulice se ocitnete na spodní venkovní terase. Útulné polosuterénní prostory s klenbami a neomítnutými cihlovými stěnami hostí vlastní hospodu s pivovarem. Sezení a výzdoba respektuje mexicky laděný ráz podniku.
V srpnu 2008 byla restaurace uzavřená a veškeré vnitřní zařízení odvezené. Navzdory původním smělým plánům se zde pivo nikdy nevařilo.

Restaurační pivovar a hotel Roztoky
270 23 Roztoky u Křivoklátu 14
www.hotelroztoky.cz

založen 2003

Jedenáctka
Znak

Na letní sezonu nepřibude v Roztokách ani jedna nová hospoda, zato přibude celý pivovar. Bude patřit k hotelu Roztoky a otvírá ho majitel Jaroslav Antoni. Přístavba hotelu nebude sloužit ovšem pouze k sycení, napájení a ubytování návštěvníků. "Vybudováním pivovaru získáme největší hospodskou raritu na okrese Rakovník. Návštěvník tedy bude moci nejen posedět v prostorách nově zrekonstruovaného Konibaru, ale bude se moci i podívat na to, jak se vaří a jak chutná v Roztokách vyrobené pivo". Kromě pokusných várek se zde pivo nevařilo.