Petr Nárožný
jako výčepní Jarda Dušek
DVD 1
Závěť Po pohřbu pana Jonáše se schází v jeho bývalé hospodě pozůstalí a štamgasti. Přichází nový nájemce této hospůdky Jarda Dušek. Jonášovi, kteří si předtím malovali, jak zbohatnou, nakonec brečí vztekem.
Kuchař Babula přivádí nového kuchaře, bývalého člověka z cirkusu, Kachnu. Hosti i Dušek si přes počáteční nedůvěru jeho krmi pochvalují. A to až do chvíle, než zjistí, že Kachna jen vařil šlichtu pro medvědy.
Flamendr Venca Novák přichází po celonočním flámu, kdy ani nespal doma. Jeho manželka je pěkně naštvaná a přivádí mu do hospody jeho dvě děti, aby se o ně přes víkend postaral. Pak zdánlivě odjíždí pryč.
Nález Tělocvikář Jonáš zapomíná v hospodě svoji odměnu za doučování, celou plnou krabici jídla ze zabijačky. Štamgasti ji samozřejmě najdou, a pak mu ji sežerou. Obhájí se i před policií, kterou si Jonáš přivedl.
Forbes V hospodě se objevuje výherní automat. Hraje Novák, hraje Babula, Dušek i Kachna. Každý prohraje, a pak Jonáš vyhrává 18 stovek. Dušek se na automat vrhá se sekerou, a nakonec jej vrací zpět firmě.
Casanova Děda Horáček se v hospodě chová jako seladon. Poté, co se snaží svést Jiráskovou i číšnici Marušku, se dozví od doktora Práška, že místo pilulek na spaní se dopoval prášky na povzbuzení chuti k životu.
Koncert Doktor Zatloukal přichází i se svou manželkou posilnit se jídlem před tím, než půjdou na koncert. Poté, co mu bylo zakázáno pivo, nalije se rumem, a nechají si s manželkou zahrát Vivaldiho přímo v hospodě.
Šejdrista Do hospody přichází Novákův dávný známý Háďa, řidič autobusu. Spolu s Novákem se ožerou, a hrozí, že zasednou za volant. Vyjde ale najevo, že Háďa už dávno nemá řidičák a Novák zase klíče od auta.
Vetřelci Jonáš se spolu s kamarádem Veškrnou ožerou a zasednou štamgastům místo, a pěkně je otravují. To jim moc vadí. Kachna, který se tváří servilně, otravům namíchá do jídla laktózu, což jim pěkně prožene střeva.
Eva Čížková
jako servírka Janinka
Pavel Vondruška (zemřel 2012)
jako harmonikář Joska
Ladislav Potměšil
jako Novák
DVD 2
Záloha na palmáre Doktoru Zatloukalovi přináší cikánka jako zálohu na palmáre, aby obhajoval jejího syna, zajíce. Ten nejdříve dělá drahoty, ale poté ho všichni společně sežerou. Po dobrém jídle se dozvědí, že snědli psa.
Záškoláci Do hospody přijdou školáci, kteří se chtějí vyhnout zkoušení. Vyhmátne je tu jejich profesor. Dušek je kritizuje, a přitom se vysmívá bábě Jiráskové. Oni se jí ale zastanou, a udělí Duškovi lekci z úcty ke stáří.
Píchačky Novák přitáhne do hospody píchačky a prodá je Duškovi, aby zavedl zaznamenávání příchodů a odchodů. Potom ale přijde Novákova manželka a bonzák Jonáš mu pomocí píchaček způsobí potíže. Píchačky letí.
Růžička Babula má v hospodě rande s neznámou dámou. Do hospody přijde příjemná žena, která má ráda pivo, a Babula je na vrcholu blaha. Pak ale zjistí, že jde o omyl, a on má ve skutečnosti rande s děsnou fúrií.
Obránci Duškovi přijde vyděračský dopis. Akce se ujmou Jonáš a jeho instruktor civilní obrany Žalud, kteří zorganizují obranu hospody a zneškodnění vyděračů. Nejdřív ovšem zlikvidují policejní hlídku v civilu.
Asketa Kachna přináší selátko, a dělá vepřové hody. Přichází bratr Šípek, abstinent, nekuřák a asketa, který se snaží štamgasty odradit od jejich neřestí. Oni ho však nasměrují na Jonáše, a oba páni se poperou.
Reklama V hospodě se natáčí reklama na pivo Chmelomok. Herci jsou strašní, a tak je zastoupí Dušek a Babula. Dušek je dobrý, Babula se jako spiťar ukáže v tom nejlepším světle, ale jako herec totálně pohoří.
Štastné a veselé Je červen, pořádnej pařák, a štamgasti tak blbnou, že se rozhodnou oslavit vánoce. Stromek, kapr, cukroví. Babula to vezme vážně, slavnostně se obleče a ožere rumem. Padne na něj splín a usíná.
Učedník Dušek koštuje v pivovaře nový pivo. Na place ho zastupuje Kachna, který předvádí takové výkony, že hosti křičí děsem. Na Duška čeká i jeho bývalý kamarád Částka, který mu chce vnutit kluka do učení.
Vlastimil Zavřel
jako kuchař Špičák

Nejlepší hláška:
Se Špičákem ještě nikdo neprodělal.
Věra Tichánková (zemřela 2014)
jako babi Jirásková

Nejlepší hláška:
Už mi objednal tu zelenou?
Bronislav Poloczek (zemřel 2012)
jako topič "pan" Babula

Nejlepší hláška:
Občas zajdu na oběd, někdy i posedím...
DVD 3
Bezdomovec Josku harmonikáře vyhodí družka z domova. Opíjí se vztekem, je protivný na číšnici a shání nocleh po štamgastech. Ti mu dohazují Jiráskovou nebo blázinec, ale jinak mu, až na Kachnu, moc nepomůžou.
Stávka Novákovi Dušek nenatočí pivo, na přání jeho ženy. Pak už nenaleje ani dalším, a ti vyhlásí stávku. Když nemá Dušek na zaplacení závozu, Zatloukal se projeví jako grant, a Duška přiměje zase k ochotě.
Prvorodič Do hospody přichází mladý kluk, který čeká na telefon z porodnice, až se mu narodí děcko. Joska telefonuje do hospody jakoby z porodnice, oznamuje klukovi narození kluka a vysomruje tím šampáňo.
Fotbal Novák chce běžet domů, aby se mohl koukat na fotbal. Pak ale shání televizi do hospody. Potom, co nějakou přinese Babula i Kachna, sežene slušnou z frcu. Když ji naladí, uvidí už jen závěrečné titulky.
Vynálezce Doktora Zatloukala požádá o právní pomoc šílený vynálezce Kropáč. Ten je zcela vyčerpán a rád by se dotěry zbavil. Nabízí pětikilo tomu, kdo ho od něj osvobodí, ale nikomu se nepodaří šílence eliminovat.
Bomba V hospodě se najde kufřík, který tiká. Štamgasti si dělají legraci, že je to bomba, protože kufr tiká a nejde otevřít. Vždy aktivní Jonáš se toho chytne a zavolá policejní komando. To objeví popsaná lejstra a budík.
Dlužník Dušek vykoupí harmoniku, kterou Joska zastavil za dluhy a nechce ji harmonikáři dát. Jonáš mezitím vyhraje ve sportce, ožere se jako zvíře, a za vyhrané peníze harmoniku koupí. Zasáhne ale maminka.
Schůze V hospodě se koná schůze Strany národního blahobytu, jejímiž představiteli jsou hajzlík Veškrna a pan domácí Jonáš. Po jejich problematické agitaci je pan domácí štamgasty s chutí vyhozen z hospody.
Svačinka Zatloukal se vytahuje, že sní na posezení 60 švestkových knedlíků. Kachna čeká sanitární den a nechce se mu vařit, ale Novák ho přinutí udělat ty knedlíky. Zatloukal s těžkým žaludkem plní své vychloubání.
Veronika Žilková
jako Novákova manželka
Václav Knop
jako "pan domácí" Jonáš
Jan Kanyza
jako pan doktor Zatloukal

Nejlepší hláška:
V hospodě je líp, než na světě.
DVD 4
Nekuřácký den Zatloukalovi doktor Prášek dává krabičku doutníků. Zároveň přichází Goliáš s dlouhou dýmkou, a po letech se pokouší kouřit. Jenže dnes je nekuřácký den a Jonáš se agresivně snaží všechny od kouření odradit.
Věštba Do hospody přijde cikánka, která věští budoucnost. Novákovi dalekou cestu, Práškovi výdaje a Babulovi velkou lásku. Poté, co se všechno splní, Babula prchá do banky, aby zachránil své úspory před ženskou.
Úraz Venca Nováků přijde do hospody nalitej jak slíva, a má lyže, které za pár vočí koupil. Po jeho opilecké sportovní exhibici si stěžuje paní Jirásková přivolaným lidem ze záchranky, že jí v hospodě přejel lyžař.
Léčitel Kachna se ukazuje jako lidový léčitel. Přes odpor doktora Práška léčí Novákovi žaludeční vředy šodó z rumu a Babulovi rozříznutý prst kamencem na holení. Kupodivu se léčba ukazuje jako úspěšná.
Záskok Kachnu povolali na vojenské cvičení, a zaskakuje za něj v kuchyni bývalý kuchař Špičák. Ten krade, jak může, což samozřejmě vadí hostům. Nakonec se znelíbí i Duškovi a Jonášovi, kteří se ho předtím zastávali.
Láska je láska Jonáš se uleje ze školy, aby nemusel suplovat fyziku, a opojen pivem se snaží balit pro něj přitažlivou dívku. Nakonec na WC zjistí, což už ovšem štamgasti vědí, že dívka je studentem, tedy klukem.
Zloděj Dušek zjistí, že se mu někdo v noci vloupal do hospody a udělal menší škodu. Pak podle útržku kalhot vypátrá, že to byl Joska harmonikář. Neudá ho policii, ale pěkně ho se štamgasty rozpitvá a rozebere.
Hra Babula přinese staré knížky a štamgasti se rozhodnou zahrát si údernickou hru z budovatelského prostředí podle jedné z nich. V hospodě ale sedí bonzák, a ten je udá policajtům, že podporují komunismus.
Umělec Číšnice Maruška se platonicky zamiluje do Marka Ebena, kterého viděla v televizi. A kupodivu ten slušňák přijde do hospody na minerálku. Jenže štamgasti ho vezmou přátelsky mezi sebe a opijí ho jako zvíře.
Blažena Holišová (zemřela 2011)
jako Jonášová
Jiří Krytinář (zemřel 2015)
jako Goliáš
Jiří Menzel
jako doktor Prášek
DVD 5
Fór Kachna napíše na tabuli 'vdolky' a nechá Duška přitom, že bude servírovat 'čolky'. Ten se opije a žádá po Práškovi, aby vyšetřil Kachnu jako blba, a potom Zatloukala, aby ho uznal právně nezpůsobilým.
Oslavenec Hosti čekají na Nováka, který má narozeniny, a měl by dát do placu sud. Ten ale přichází přímo od policajtů, kteří mu sebrali řidičák. Novák tak přichází na pár měsíců o živnost, a začíná fungovat jako servírka.
Randevú Doktor Prášek má hospodě schůzku se svou manželkou. Žádá sice štamgasty, aby se chovali před ní slušně, ale ti si před ní na slušňáky moc nehrajou. Tím ovšem vzbudí v odměřené ženě silné antipatie.
Hazard Hosti hrají po zavíračce plátýnko. Do hry se ale vnucuje i značně podroušený Jonáš. Po své první výhře prohrává značné peníze, a Goliášovi dá značnou námahu nenechat ho prohrát i vlastní barák s hospodou.
Šprýmař Jako osina v zadku se chová nový host Lojza Hovorka, kterého vykopli z jiných hospod. Každého naštve a každého se snaží zesměšnit. Štamgasti mu ale oplácí podle hesla - kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.
Dědci Děda Horáček má v hospodě schůzku se svým kamarádem z mládí Frantou Coufalem. Děda se tak chce pořádně rozšoupnout. Ale stáří už se u kolegy hlásí a kamarád již dá přednost třeba kakau před pivem.
Bludičky Do hospody zavítají mladý prostitutky. Pro štamgasty to není moc příjemná situace, ale povyk způsobí až Jonáš. Ten nejdřív sepisuje protestní petici, ale pak se zjistí, že si sám užíval se štětkou bez placení.
Zájezd Veškrna, za spolupráce s Jonášem, pořádá zájezd na fotbalové utkání. V hospodě se fanoušci staví na občerstvení. Poté co má Veškrna rozbroje se štamgasty, ti na něj poštvou lidi ze zájezdu, které okradl.
Strýček Novák přiváží od vlaku strýčka z Rakouska. Chce z něj vyždímat nějaké prachy, a tak ho hostí skvělým jídlem a pitím. Hosti se k hostině přidají, a poté se zjistí, že domnělý strýček je úplně neznámý chlap.
Oldřich Vlach
jako Veškrna
Zuzana Bydžovská
jako servírka Mařenka
Josef Dvořák
jako kuchař Kachna
DVD 6
Kalamita V hospodě nejde elektrika a tudíž neteče pivo. Babula, který přijde jako první, má natočeno 20 piv ve džbánku, ostatní už pijou jen teplý lahváče. Novák si ale umí se vším poradit a tlakuje pivo pumpičkou.
Klientka Za Zatloukalem přijde majetná klientka, které nějaký pes přefiknul její čubičku, na které je citově závislá. Ten se s ní domluví, že na jeho majitele podá trestní oznámení za znásilnění. A z ní vytáhne nějaký peníze.
Den poté V hospodě se všichni probouzejí v kocovině po proflámované noci. Nejhůř je na tom ovšem Jonáš, kterého těžce opilého vytáhnou z dámského záchodku. Tam ovšem prospal a zmeškal konkurz na ředitele školy.
Výletník Novák se vrací po dovolené a chválí svého nového kamaráda-vykuka. Má pro něho připraveno sto táců na nákup auta. Naštěstí je na místě i Dr. Zatloukal, který v něm poznává svého klienta, známého podvodníka.
Kukátko V hospodě si každý dělá vtípky. Až to Novák přežene, sní Jonášovi jeho guláš a ten si pozve úředníka z ŽÚ na kontrolu kuchyně. Ten se ovšem zná s Kachnou, a tak pokuta nebude. Ale na Nováka však přece dojde.
Veselka Chystá se svatba dědy Horáčka s Jiráskovou. Nikomu se do ní nechce, kupodivu jenom Jonášovi. Ten chce manžele sestěhovat a z volného bytu udělat hambinec. To mu ovšem matinka zatrhne a svatbu zruší.
Pes V hospodě se baví na téma telepatie, duchařina, převtělování do zvířat. Náhle vběhne velký černý pes a usídlí se v kuchyni. Z novin zjistí hosté jeho majitele, zavolají ho a z něj se vyklube Maruščina první láska.
Lubomír Lipský (zemřel 2015)
jako děda Horáček
Anežka Pohorská a Martin Luhan
jako Vlastička a Vašík Novákovi

Nejlepší hláška:
- Co byste dělali celý den v hospodě?
- A co tu děláš ty?...